Son Zamanlarda 12126456

01:56:00

  Merhaba , ben geldim yada gelemedim , şuanda Didimdeyim . Hayatım saçma bir şekilde devam ediyor , sıcaktan otelden çıkamıyorum , hava 40 derece civarında seyrediyor , bir Akdenizli olmama rağmen , sıcaktan nefret ediyorum - sonbahar çocuğu olmama bağlıyorum bu durumu - .

  Kaldığımız otelde komşularımız tavsiye ettikleri için geldik ( küçüklüğümden beri sürekli onların taşındığı yerler peşlerinden gittik , sanırım 3 kere filan , yani bunda hiç şaşılacak bir şey yok , hahaha )  , onlarla birlikte gidiyoruz denize , daha doğrusu ailem gidiyor ben denize gitmeye üşendiğim için kaç gündür sadece bir kere gittim ( klima + film - dizi keyfi varken hiçbir yere kıpırdayamam )  .  Son birkaç yıldır tatilde kaldığımız oteller konusunda çok şansızım , ilki fotoğraftakiler gibi değildi , aşırı küçük ve sıcaktı . Sahibi kadın temizlik hastasıydı odaların içinde yemek yemek yasaktı - eee biz ne yapacağız bacım -,  balkonda yada bahçede yemeliymişiz (!) , sinir olmuştum, deniz ise uzaktı  . Geçen sene gittiğimiz ise çok büyüktü ama çok pisti , evin içinde durmaya iğrenmiştim 3-4 gün zor durmuştum, deniz yakındı ama beğenmedim bizde yine her gün çok uzak bir sahile gittik . Yani ettiğim dualara dikkat etmeliydim , böyle birbirlerine bu kadar zıt ama gerçekten korkunç tatiller geçirdim son iki yılda . Bu sefer de korkarak geldim , Allahtan temiz ve büyük aynı zamanda her odada klima var , deniz ise kendine özel sahili var . Yani korkarak geldim ama korkularım gerçekleşmedi - şükürler olsun - .


  Burası ile en ilgili en büyük sorunum - sıcaktan sonra tek sorunum - , internet çekmemesi , sanki dağ başındayız . Hatta internet çeksin diye sahile indim - evet odamdan çıktım , duyduk duymadık demeyin , hahaha - . Otelin interneti de sadece lobide çekiyor , bende mecbur lobiye indim , inmez olaydım . Bilgisayarımı bozduğum için sürekli olarak şarja takılı kullanmam gerekiyor - babamsa bozduğum bir milyonuncu şey olduğu için , başka bilgisayarı ellememe izin vermiyor - , neyse iki saat priz aradıktan sonra sandalyemi çektim girdim internete . Bloglar içinde dolaşmaya başlamıştım ki , adamın biri geldi , boş priz arıyordu dolu olduğunu gördü sonra bana '' paralı bu biliyorsun değil mi '' dedi , tabi ben bir an afalladım döndüm bana mı diyor diye , salak salak bakıyorum bu ne dedi diye .
Bene mi didin ?*
  Kardeşim elektriğin paralı olduğunu söylediğini düşünmüş bense internetin . Ama düşünüyorum nasıl ölçecekte parasını ödeyeceğiz , öyle bir süre salak gibi kaldık ve daha doğru düzgün bir şeye bile bakamadan gittik . Aradan birkaç saat geçti sahilde oturuyorduk , babam geldi bize adamın şaka yaptığını söyledi . Tabi ben şok oldum , şaka mı ? Bana mı? Yani şaka tanımadığın birine yapılır mı ? Ben seni ilk defa görmüşüm hayatımda, sende gelmiş bana şaka yapıyorsun ve komik bile değil - ben böyle saçma şaka görmedim hayatımda -  . Erkekler ile mecbur kalmadıkça pek konuşan biri değilim , adam beni tanımadığı halde güya şaka (!) yapmış bana . Belki amacı kötü değil, kişiliği bu ama ben rahatsız oldum . Bu olaydan sonrada adamla karşılaşmak istemediğim için lobiye inmedim , tabi internete de giremedim ama bu gün odamda çeken bir nokta buldum ve fırsattan istifa bloğa girebildim .

Adamın yaptığı şakaya tepkim
  Burada inanılmaz derece böcek var, böcek fobimden daha önce bahsetmiştim , burasıda fobime inat böcek kaynıyor . Özellikle gece yürüyüşe çıktıysam yüzlerce ne olduğunu anlamadığım acayip böceklerden görüyorum, ben ki sinekten bile korkan bir insanım , bunları görünce deliriyorum .

  Denize bir kere gittim dedim az önce , nedeni ise başrol üşengeçlik olsa da , kavurucu güneş , insanların içinde yüzmeye çalışmaktan utanmak - kabul ediyorum anormal bir insanım - ve asıl nedeni olan balıklar yüzünden gitmiyorum . Balık ne mağnaaa , diyenlerinizi duyar gibiyim , şöyle açıklayayım, ben gözlüksüz odamdan çıkmayan bir insanım fakat denizde gözlük takamayınca geçici körlük yaşıyorum ve her bana değen şeye bir köpek balığı muamelesi gösteriyorum . Hoş küçük bir balık da olsa korkuyorum ama belirsizlik beni öldürüyor . Ve deniz gözlüğü takıp dibe dalınca yarım yamalak gördüklerimi ,genel olarak yılan olarak değerlendiriyorum (yine de, bence onlar yılan ) , ve sonuç olarak bütün gün şemsiyenin altında somurtarak geçiriyorum.


  Benden şimdilik bu kadar , peki sizin tatiliniz nasıl geçiyor ?

* Egenin fazla etkisinde kaldım evet .

You Might Also Like

8 yorum

 1. Hahaa ne kadden eğlenceli bir tatil :)) Ben Bursa'daydım döndüm. Uzun süre önce otel tatilini bıraktım. Artık şehir geziyorum. Daha cazip. İyi tatiller tatlım ❤

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aslında deniz - otel tatilini ben de sevmiyorum ama babam sevdiği için geliyoruz . Ben gezmeyi çok seviyorum ören yeri tarihi yerleri geziyorum burada . Sana da iyi tatiller ^^

   Sil
 2. Tatilimiz asosyallik içerisinde geçip gidiyor malesef :(
  Takipteyim, sizide beklerim. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Benimde pek farklı değil , saçma birşekilde devam ediyor . Geliyorum efendim inşallah

   Sil
 3. ayyy saliha gece gece gülmekten öldüm bir taraftan da üzüldüm, darma duman ettin beni ki!
  Akdeniz insanıyız da sıcak + nem çok zor yahu!
  Şu otel dediğin yer tatil köyü mü nasıl izin vermez oda da yemeye içmeye yahu, ilk defa duydum! işkence gibi =)))
  akdenizde çok balık vardı hatta yengeç bile arada tırtıklıyorlardı, ayağının değmediği iç kesimlere git =))) İstanbulda evde kös kös oturuyorum, güzel olan tek şey kitap okuyorum =)))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Feno bende ne hissetceğimi bilmiyorum . Nem sıcakla çekilmiyor . Yok tatil köyü değil Gökçeada da pek otel yok kendi yerlerini kiraya veriyor gibi birşey , bende delirdim zaten. Ben ıspartaya döndüm bir kere yüzdüm sadece , kitap okumak iyidir yahu .

   Sil
  2. Saliha bloğunu yeni geziyorum bu yazina bayıldım çoktandır böylesine güldüğümu hatırlamıyorum acaip tatlisin bu kadar olumsuzluklara karşı espirili bakışına bayıldım canım başarılar.bu yazıyı seninle birlikte yakında okumak istiyorum opuldunuz������������������������������������������������������
   Gönül Gültekin Çetin

   Sil
  3. Teşekkürler Gönül teyzecim, bloguma da hoşgeldiniz bu arada ^^

   Sil

//]]>