The Lion King

22:41:00

  Bir Disney aşığı, bağımlısı , hayranı , müptelası olarak bu yıl benim için muhteşem geçiyor . Sürekli yeni filmler geliyor ve tabi ki hepsi aşık olduğum filmlerdi . O değil de Disney işi biliyor , küçükken bizlere izlettiği ve hayran bıraktığı filmlerin üzerinden kazandığı paralar yetmezmiş gibi , büyüdüğümüzde de bu filmlerin remakelerini yaparak deli para kazanıyorlar , üstüne üstlükte senaryo masrafına bile girmiyorlar ya , harika .
 ,

  Aslan Kral'ın da filminin çıkacağını duyduğum günden beri bekliyordum , çıktığı gün gittim ve izledim . Küçük kardeşim ve kuzenlerimle gittiğim için Türkçe dublaj izlemek zorunda kaldık ama İngilizcesini seslendirenler Donald Glover - Atlanta da oynuyordu - ve Beyonce başta olmak üzere harika bir kadrosu var . Şarkılarından ikisini de  Beyonce yapmış zaten . Bütün şarkıları da harikaydı filmin bu arada .

  Gişe rekorları kırdığını söylememe gerek yok sanırım ama koskoca sinema salonunda bizim dışımızda 4 kişi vardı , evet sadece 4 . Görüntü kalitesi , efektler , MUH TE ŞEM di .


  Ağzım açık bir şekilde hayranlıkla izledim, sanki belgeseller de hayvanlar dillenmişte onları izliyormuşum gibiydi  .


  Her bir sahnesi içime işledi , çok etkileyiciydi sahneler . Beni çok duygulandırdı , çocukluğumun filmi olduğu için büyük ihtimalle ama ilk defa izleyen küçük kuzenimde benimle birlikte ağladı , özellikle de Mufasa'nın ölüm sahnesi çok etkiledi beni , hüngür hüngür ağladım.


  Ama benim için tabi ki halen animasyonu çok özel ve en güzeli olacak ama buna da bayıldım - aaaaa hiç belli etmiyorsun , demek bayıldın , çok ilginç gerçekten - . 


  Aslan Kral'ı ola ki halen izlememiş olanlarınız varsa diye konusu - orijinal hikayesi , Shakespeare 'in Hamlet'in den ilham alınarak yazılmış -, 

  Mufasa ormanların güçlü ve adil kralıdır . Bir gün , veliaht olan biricik,  şirin mi şirin yavrusu doğar , Simba . Bütün halk mutlu mesut kutlamalar yapar , herkes çok mutludur ama bir kişi hariç o da , Mufasa'nın kardeşi , Scar dır . Zaten abisinin gölgesi altında yaşayıp kral olamamış olan Scar , Simba'nın doğumuyla iyicene görünmez olur ve kral olmak için hiçbir imkanı da kalmamış olur . Kıskançlık ve taht aşkından gözü dönen Scar , sırtlanlarla anlaşma yapıp Mufasa'ya tuzak kurup öldürür.

   Bizim minik Simba'yı da uzaklara kaçırır ve Krallığın başına geçer . Ama zalim ve müsrif bir kral olup , bütün krallığın kaynaklarını sırtlanla yerler . Krallığı kurtaracak birine ihtiyaçları vardır ama Simba nerededir , hatta yaşıyor mudur bilmiyorlardır …

You Might Also Like

12 yorum

 1. Filmi izlemek aklımdaydı ancak henüz izleyememiştim. İzleyeyim artık o halde :)

  YanıtlaSil
 2. Çok çok eskiden animasyonunu izlemiştim. Bu yeni çıkan filmindeki görüntüler harikaymış. Bakayım inşallah, teşekkürler. :)

  YanıtlaSil
 3. Çıkacağı tarihi bekleyip, günleri sayarken.. Gidemedim ya ben buna. Beyonce'un şarkılarını dinleyip duruyorum. Çok sevdim. Mutlaka izlemem lazım. Yaş kaç olursa olsun Disney candır :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayy galiba halen sinemalarda ama evde de izlenir kiii ^^

   Sil
 4. Gerçekten çok etkileyici duruyor hikayesini bilsem de önceki filmini izlemiştim 😂😂

  YanıtlaSil
 5. Grafikler şahane görünüyor ❤️
  Hazir hala vizyondayken bir arkadaşımı ikna edip gitsem mi :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ayy kusura bakma Beyza anca cevap verebildim , şu sıralar biraz yoğunum maalesef :(

   Sil
 6. hakuna matataa :) neler yapıyon seeen nelerle meşgulsuun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hakuuunnaaa mataataaaa :D
   ayyyy deep bende biliyorum ne yapıyorum , dolu geçiyor son zamanlar , yeni döneme girince bizimde programlarda başlıyor , birde spora başladım gerçi de ona da gitmeye de vakit ve güç bulamıyorum çok üşeniyorum , beş günde bir kaydım silinmesin diye gidiyorum resmen hahahaha :D şimdi biraz boşluk var gibi fırsat bulmuşken yazıyorum anca :(

   Sil