Mim , Yeni Yıldan Beklediklerim 2019

05:39:00

  He zaman olduğu gibi bir yazıyı yazmaya yine çok geç kaldım . İşin daha da kötüsü , ben bu mimin ilkini de tam olarak iki ay gecikerek - şurada - yazmıştım , yani geçen bir yıllık sürede çok iyi bir ilerleme kaydetmişim , hahaha. Fakat mimin konusu olan bir yıllık hedeflerde tam olarak çuvallamışım , şöyle ki ;


1. Blogda daha aktif olmak . En azından haftada bir yazı yazmak . 

  Hahahhahaha. Çok tatlı bir hayalmiş , öpüyorum saflığımı , masumluğumu, aguda gugu .


2. En az üç tablo bitirmek . 

  Eheemmm , şeyyy , kemm küm . Bırak üç tabloyu , bir tablo bile yapamadım , 2018 de neden olduğunu anlamadığım alerjiler nüksetti ve boyayı bırak sabunun kokusu bile mahvetti . Yağlı boya dan kardeşimle çok feci hasta olduk , nerdeyse öbür tarafa gidiyorduk , alerjim azaldı sanıp kuru pastelle çalıştığımda da baygınlık geçirdim . Geriye de karakalem ve suluboya kaldı , suluboyadan da bu yıl çok gönlüm geçti , bir soğudum ama pir soğudum , hiç elim gitmiyor , arada karakalem karaladım o kadar , onun dışında fiyaskoydu :') 

3. Uykumu artık bir düzene sokmak .

  Komik . Bir şeyi düzeltmek için  hedef koyup , nasıl daha da berbat hale getirdim hiçbir fikrim yok gerçekten . 

4. Biraz sakinlik ve suhulet . 

  Bu hedef olmamış , bu istek olmuş ama tam olarak ters tepmiş bir istek olmuş , kim beddua etti bana çabuk itiraf etsin .

5. Flamingoların fotoğraflarını çekmek . 

  Bu aslı olabilecek bir istekti ama gezi planlarımız değiştirince , gerçekleştiremedim , neyse nasip buymuş artık .

6. Biraz ayakkabı ve bolca çanta . 

  İşte bu madde , canımmmm benim , tatlışım , nasıl bir zamanda istediysem artık eşref saatine denk geldi galiba . Pek ayakkabı -çanta konusunda şanslı değilimdir , çok denk gelmez bana göre ama 2018 de bana çanta-ayakkabı akışı oldu resmen , Allah denk getirdi resmen hatta bu mimi yazdığım haftadan başlayarak , çok sevdiğim şeyler aldım yada hediye geldi - hehehehehe bunu daha da seffdimmm - ve en güzeli de hep uygun fiyatlara denk gelip almam, ayyy şuan resmen modum yükseldi , sevindim , bir şey iyi gitmiş .


7. Düşünerek hareket etmek . 

  Bunu yavaşça pas geçiyoruz , teşekkürler . Tam tersi delirdiğim ve hiç düşünmeden hareket ettiğim bir yıl geçirdim, amannnn iyi ki de oldu , ohhhhh , çok iyi , harika oldu , canım kendim , olacağı varmış demek ki olmuş, benden değerli değil ya  .


   Kolay kısmı yazdım sanırım şimdide hiçbir hedefini ulaşamamış umutları tükenmekte olan bendeniz olarak 2019 için hedef belirlemem lazım , haydi Bismillah ;


1 . Blog da aktif olmak . Evet yeniden aynı istek ama muhteşem başarısızlığım sonucunda bir kere daha yazma gereği hissediyorum ve bu sefer ne olursa olsun bunu gerçekleştirmem lazım - Allahım yardım et - .


2. Para biriktirmek . Bunu nasıl başaracağım hiçbir fikrim yok , zira elime azıcık para geçse anında harcıyorum , eskiden böyle değildim , cimrilik konusunda master yapmış insandım , haftalarca tek bir kuruş bile harcamıyordum , ne oldu böyle bana yaa, ama benden önemli değil o yüzden amannnn , rahatlayalım - zaten ne geldiyse başıma rahatlıktan geldi , hahahha - .

3. Kendimi daha iyi ifade edebilmek . Hadi itiraf edelim birçoğumuz bundan şikayetçiyiz, dışarıdan kendimizi ifade edebiliyor gibi gözüksek de , içimizde anlatamadığım, açıklayamadığım şeyler muhakkak kalıyor , ki ben bu durumu tek kendime has sanıyordum ama kendini gerçekten çok iyi ifade eden ve ifade gücü çok kuvvetli arkadaşımda aynı dertten muzdaripmiş ve bunu söylediğinde çok şaşırmıştım . Burada da yazarken , kendimi tam iyi şekilde ifade edemiyormuş gibi hissediyorum , artık bakacağız bunun çaresine bir şekilde inşallah .


4. Spora başlamak . Dün kilomu tarttım da , hayatımda hiç görmediğim bir kiloya çıkmışım - hıçkıra hıçkıra ağlama efekti lütfen - , panikten kriz geçirirken birden bana dank etti , bizim evin karşısında spor tesisi vardı , niye oraya gitmiyorum dimi ? Burada 9 yıldır yaşıyoruz ama ben şimdiye kadar bir kere bile spora gitmedim , hahahha , benim gibi bir tembelle göre değil spora gitmek , aslında sporda bana göre bir şey değil , fazla efor gerektiren , yorucu bir olay , ben yoga yaparım sakin sakin , o bana yeter (di) yani eskiden , artık yetmiyor .

5. Doğu ekspresiyle seyahat . Tamı tamına beş yıldır , istediğim bir şey ama kimse beni ciddiye almıyor, gelmeyi kabul etmiyor . Ta ki bu yıla kadar , kardeşim instagramda gördüğü için özenmişte , o da istemeye başladı, tabi ki de bu durumda , ahhh popülerite , ahhh gençlik diye başlayan uzun paragraflar halinde yüksek kaliteli (!) esprilere maruz bıraktım bizim ergeni - ABLALIKKKK- .

6. Bir kursa gitmek . Çok fazla hobim ve ilgi alanım olduğu için hangisiyle ilgileneceğimi bilemesem de yeni bir şeyler denemek istiyorum yada ilgi alanlarımın daha çok üstüne düşüp , kendimi geliştirmek istiyorum .7. En az 10 şey dikmek . Bolca elbise çekiyor canım , tabi farklı farklı tarzda eteklerde  ve birde kaban- mont tarzı da dikmek istiyorum ama cesaret edemiyorum , koca koca ve o çok tatlış rengarenk kumaşları mahvedip boşa harcamaktan korkuyorum bu durumda birazda gözü karalığa da  ihtiyacım var ve bu da bir dilek sanırım .

  Sanırım bu kadar - bir zahmet - , daha ne hedef koyabilirim ki , kaldı ki koysam o kadar şeyi nasıl yapacağım,  o da başka bir muamma . Böyle düşünmemde büyük bir hata gerçi , 2018'in bana en güzel getirilerinden biri olan 'niyete almanın ' tam tersi bir düşünce oldu bu , hemen silkeleniyorum ve istenirse her şeyin yapılacağına olan inancımı yükseltiyorum ve bu listedekilerin hepsini yapmayı niyetime alıyorum - ay bir yükseldim yine 😂 - .


  Kendi ile çelişkide olan dengesiz Saliha bildirdi...

You Might Also Like

0 yorum